handyortung kostenlos bei diebstahl espionnage portable application programas para rastrear virus read text messages bluetooth rastrear celular roubado pelo numero do celular
Menu

RAW dezert pre všetkých kávomilov - TIRAMISU :)

Káva! Ja viem, že mnohí ľudia, ktorí sa zdravo stravujú už tento neduh vymenili za nejakú zdravšiu náhradu, aj ja osobne som chvíľu “fičala” na zelenom čaji matcha a dodnes si ho rada dám, ale aj tak – nemôžem si pomôcť, kávu jednoducho zbožňujem a neviem sa jej vzdať. Pijem ju síce ako úplný negurmán- s cukrom a mliekom, ale nevadí – pôžitok je dôležitejší. Už od malička mi veľmi voňala a dodnes keď zacítim vôňu čerstvo namletej kávy, tak sa mi podlomia kolená.

Rovnako zbožňujem všetky sladkosti, ktoré kávu obsahujú, preto jedným z prvých mojich pokusov pri raw “pečení” bola výzva vyrobiť zdravšiu verziu tiramisu tak, aby som žiadne suroviny nemusela pri výrobe variť. A teda – ja keď sa na niečo zameriam, tak sa tej myšlienky nepustím, kým nie je vyriešená. A tak po mnohých pokusoch vzniklo TIRAWMISU. Tak akurát sladké, veľmi kávové, trochu vanilkové, jemne poprášené kakaom.
Moje.
Priznám sa, toto je jeden z mála koláčikov, ktoré si zakaždým rada dám (nie, žeby ostatné boli zlé, ale už mi ich rukami prešli stovky a nie vždy mám na ne chuť).

Chceli by ste ho vyskúšať?
No dobre.

Recept na RAW TIRAMISU od RAWERY vám ponúkam za malú drobnosť – sľúbte mi, že keď ho vyskúšate, pošlete mi fotku vašich usmiatych tvári – lebo tento koláčik vám ju isto vyčarí :)

RAW TIRAMISU

Recept je na tortu s priemerom 24cm.
Budeme potrebovať:
- Vysokootáčkový blender (ja používam mixér Omniblender a nedám na neho dopustiť)
-formu na tortu s priemerom 24 cm

INGREDIENCIE:
Na korpus:
200g mandlí
50g kokosu
150g sušených datlí
štipka soli

Na kávovú plnku:
15g zrnkovej kávy
150 g kešu orechov
2dcl vody
150ml kokosového oleja
90g sušených datlí

Na vanilkovú polevu:
80g kešu orechov
1dcl vody
1dcl kokosového mlieka
1dcl kokosového oleja
0,5 vanilkového lusku
1 lyžica medu

a kakao na posyp

POSTUP:
Korpus na tortu si vystelieme papierom na pečenie. Do blendera vhodíme mandle, datle a kokos a rozmixujeme všetko spolu na hladkú mäkkú lepkavú hmotu. Ak by to váš mixér nezvládal, použite aj trošku vody, aby ste mu to uľahčili. Hmotou vystelieme spodok korpusu.

Zrnká kávy, kešu orechy a vodu rozmixujeme na hladký krém. Pridáme kokosový olej. Do zmesi postupne prihadzujeme sušené datle, až kým zmes nemá takú polohustú krémovú konzistenciu, niečo ako karamel :) Zmes vyberieme z mixéra, natrieme na tortový korpus a necháme v chladničke zatuhnúť aspoň hodinku.
Kešu orechy, vodu, kokosové mlieko, vanilkový lusk a med rozmixujeme na hladkú hmotu. Na záver pridáme rozpustený kokosový olej a poriadne premiešame v mixéri. Polevu nalejeme na kávovú vrstvu a necháme znovu zatuhnúť do chladničky.
Po stuhnutí koláčik posypeme nepraženým kakaom a už sa len oblizujeme až za ušami :)