handyortung kostenlos bei diebstahl espionnage portable application programas para rastrear virus read text messages bluetooth rastrear celular roubado pelo numero do celular
Menu

Recept na citrónovú tortu s agarom a jesenným ovocím

Poznáte agar? Je to prášok vyrobený z morskej riasy, objavený v Japonsku. Táto riasa má po zmiešaní s vodou tendenciu zhustnúť a preto sa na celom svete využíva na výrobu koláčikov, ktoré majú mať želatínovú konzistenciu. Jeho výhodou je, že je to čisto prírodný...

Poznáte agar? Je to prášok vyrobený z morskej riasy, objavený v Japonsku. Táto riasa má po zmiešaní s vodou tendenciu zhustnúť a preto sa na celom svete využíva na výrobu koláčikov, ktoré majú mať želatínovú konzistenciu. Jeho výhodou je, že je to čisto prírodný rastlinný produkt, narozdiel od komerčnej želatíny, ktorá je často vyrábaná napríklad z koží zvierat. Obsahuje vysoké množstvo minerálov, jódu, železa a vápnika a čo je pri našich koláčikoch veľmi vhodné – neobsahuje žiadne kalórie a teda zapadá do nášho konceptu zdravého maškrtenia s raw dezertami, aj keď tento koláčik nie je celkom raw :)

Rawery | Citrónová torta

V mojom domácom sklade bol sáčok s agarom položený už niekoľko mesiacov. Kúpila som ho len zo zvedavosti, ale stále som ho obchádzala a nevedela mu nájsť správne využie, ani som nemala odvahu ho pridať do mojich už existujúcich receptov na raw dezerty, aby som ich nepokazila. Ale tento víkend som našla na jednom z mojich obľúbených raw blogov (Fragrant Vanilla Cake) recept na citrónový koláčik s hroznom a ten som jednoducho musela vyskúšať.

Rawery | Citrónová torta

Ingrediencie (24” tortová forma /16 porcií/):

Korpus:
200g mandlí
150g kokos strúhaný
150g sušených datlí
lyžička vody

Plnka:

400ml horúcej vody
10g agar agar (môžete ho kúpiť napríklad tu)
kôra z jedného citrónu
1,5dcl citrónovej šťavy
2lyžice kvalitného medu
½ vanilkového lusku
5lyžičiek kokosového oleja

Na výrobu korpusu rozmixujeme všetky ingrediencie vo food procesore, alebo kvalitnom vysokootáčkovom blendri na lepkavú jednoliatu hmotu, ktorou vystelieme dno a boky tortovej formy.

Agar zalejeme teplou vodou (odporúča sa až 80C) a metličkou rozmiešame hrudky na jemnú kvapalinu. Do blendra nalejeme kokosový olej, citronnovú šťavu, vanilku, med a agarovú tekutinu, chvíľu hmotu mixujeme, aby sa spojila a nalejeme ju na tortovú formu.

Uložíme do chladničky na chvíľu zatuhnúť a dozdobíme ovocím.

Koláčik som na konci preliala hroznovou šťavou, ktorú som vyrobila jednoduchým zmixovaním hrozienok a trošky medu a následne precedila od kôstok.

Rawery | Citrónová torta

Naozaj výborný zákusok, vyskúšajte a pošlite nám fotky, budeme sa tešiť :)