handyortung kostenlos bei diebstahl espionnage portable application programas para rastrear virus read text messages bluetooth rastrear celular roubado pelo numero do celular
Menu

RECEPT: Ovocné chuťovky s agarom

Keď mi moja dcéra zahlásila, že v škole majú deň podnikania a ich trieda si vybrala tému Bufet u múdrej sovy, bolo mi jasné, že do neho pripravíme nejaký dezert. Chcela som niečo jednoduché, farebné a lákavé pre deti, keďže pointou tohto dňa bolo pripraviť ponuku tovarov alebo služieb, odprezentovať ju a nalákať "klientov".

Spolu s Lindou sme vymysleli tieto zaujímavé a naozaj detsky jednoduché "želé drinky" s agarom. rawery.sk_mangové poháriky s agarom

Používate na niečo vo vašej kuchyni agar alebo ho vôbec nepoznáte?

Agar je vlastne zdravá želatína. Ide o látku, ktorá je na rastlinnej báze, čím sa táto želatína líši od väčšiny iných želatín, ktoré sú väčšinou živočíšneho pôvodu. Agar je preto vhodný aj pre vegetariánov a vegánov, ktorí živočíšne látky nekonzumujú a vyhýbajú sa im. Agar sa vyrába z riasy, hlavne z červenej riasy a používa sa na všetko, kde potrebujete želatínu, prípadne zahusťovadlo - na dezerty, polevy, do niektorých omáčok. Používa sa na zahustenie krémov, dokonca aj na výrobu vegánskych syrov, do zmrzlín a podobne. Jednoducho - agar v kuchyni má široké použitie :) Určite ho vyskúšajte, nájdete ho v každom dobrom bioobchode.

Ako pracovať s agarom? Základný recept na prípravu agaru.

Osobne, kým som sa naučila s agarom pracovať tak, aby som si bola istá jeho prípravou, trvalo to niekoľko pokusov a omylov. Na každej značke agaru vám napíšu trošku iný recept, preto som ich skúsila niekoľko, kým som našla ten správny pomer vody, agaru a trvanie varenia.

Takže, môj osvedčený recept na prípravu agaru je takýto:

3dcl vody

1 kávová lyžička agaru

Postup: Vo vode rozmiešate lyžičku agaru a necháte variť. Privediete do varu a varíte maximálne minútu, v podstate necháte len dobre "prebublať". Vypnete sporák a necháte trošku vychladnúť - nie tak, aby vám želatína zhustla. Potom do hmoty zapracujete iné ingrediencie, krémy, omáčky..

Pri tomto postupe vám vznikne želatína, ktorá nie je tuhá ako želé cukríky, ale ani sa nerozteká, je jednoducho taká akurát. Ak chcete vyrábať niečo tuhšie, zvýšte množstvo agaru, pokojne aj dvojnásobne - odporúčam napríklad na spomínané želé cukríky :)

Ak však chcete vyrobiť "drinky", ktoré sa v detských rúčkach nerozlejú, ale stále budú dostatočne jemné, riaďte sa mojim receptom.

rawery.sk_ovocné pohariky s agarom

Recept na agarové ovocné "drinky" vhodné pre deti

Potrebujeme:

1 mango

200g jahôd

hrsť malín

lyžičku chia semienok

Ja som vyrábala dva druhy týchto pochutín, ovocie môžete meniť podľa chuti.

MANGOVÉ POHÁRIKY S MALINOVÝM CHIA DŽEMOM

Maliny si rozmiešame lyžičkou s chia semienkami a necháme oddýchnuť, aby sa nám vytvoril "džem". Ten po malých lyžičkách dáme na spodok pohárikov. Mango očistíme, nakrájame a v blenderi zmiešame s ešte horúcou agarovou hmotou. Podľa potreby prisladíme medom. Nalejeme do pohárikov a dáme stuhnúť do chladničky.

JAHODOVÉ POHÁRIKY

Jahody očistíme a v mixéri zmiešame s agarovou hmotou. Necháme vychladnúť. Poháriky ozdobíme čerstvým ovocím, lyofilizovaným ovocím, či orieškami.

Vravela som vám, že je to úplne jednoduché, že? Neklamala som :) A práve niekedy sú tie najjednoduchšie veci úplne tie najlepšie. V tomto drinku necháte celú chuť ovocia. Je to skvelý recept na detské oslavy, rýchle občerstvenie, či na firemné akcie.

Aj u nás v škole mal úspech a tieto poháriky zmizli v "bufete" ako prvé. Určite ich vyskúšajte :)

RAW torta na svadbu

Ahojte! Minulý rok sa mi podarilo pripraviť viacero raw toriet na ten svadobné oslavy a rada by som ich tu mala pokope - pre vašu inšpiráciu, aj pre moju spomienku.

RAW dezerty - alchýmia chutí

Keď mi voláte alebo píšete s tým, že si želáte raw tortu na objednávku, ako prvé od vás prichádza otázka - a aké príchute máte? Vtedy sa zvyknem pousmiať, príchutí, ktoré sme v raw dezertoch už vyskúšali je nespočetne veľa. A preto vám zvyčajne odpoviem: "Povedzte mi, čo máte radi a ja vám poviem, aká kombinácia chutí bude pre vás najlepšia". rawery.sk - raw dezert mango lesná zmespretože Recepty na raw koláče sú zostavené rôzne a sú vždy prispôsobené chutiam zákazníka. Ak máte radi v tortách kokos, odporúčim vás na Bounty, ak mi poviete, že milujete ovocné a svieže chute - presvedčím vás na mango, ak chcete niečo chutné pre viacerých hostí správnou voľnou bude biela čokoláda v kombinácii s ovocím. Moje raw dezerty sú všetky bezlepkové a bezlaktózové. Ak budem pre vás vo vašej objednávke používať čokoládu, vyrobím ju z kakaového masla a kokosového alebo mandľového mlieka (osobne radšej z kokosového). Ak použijem vanilku, bude to naozajstná vanilka, žiadne esencie, prísady, či nebodaj ochutený cukor. rawery.sk - raw dezert cokoladovy Keď budete chcieť ovocnú tortu, na jej začiatku bude ovocie, podľa kvality a ročného obdobia sa rozhodnem pre čerstvé alebo mrazené (verte mi, že kvalitné slovenské maliny sú v zime lepším riešením ako tie španielske bez chuti). rawery - raw dezert jablko Už sa mi stalo, že som pri preberaní objednávky niektoré príchute musela prehovoriť zákazníka na inú - najčastejšie to bolo kvôli nedostupnosti kvalitných surovín alebo kvôli kombinácii chutí, ktorá by vo finále nebola úplne super :) Každopádne, ak si želáte tortu na mieru - určite sa dohodneme. Ja vám poradím vďaka mojim bohatým skúsenostiam a vy nie ste obmedzení výberom len určitého počtu príchutí, ktoré by vám nemuseli vyhovovať. Preto na vašu oslavu, narodeniny, svadbu vyrobíme určite niečo špeciálne, originálne a hlavne - chutné :)

Ako sme natáčali s TV Nitrička

Kto ma pozná vie, že som otvorená všetkým zaujímavým nápadom, ale nemám rada situácie, keď mám prezentovať sama seba. Rada fotím, vymýšľam stratégie pre prezentácie iných firiem, točím videá, ale keď pride na to, že by som mala pred kamerou, či objektívom stáť ja, začínajú sa mi potiť dlane. Preto vlastne nemám ani jednu naozaj dobrú fotografiu samej seba :D